Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dołączyliśmy do UrbanSpot.pl / Architektonicznej Mapy Świata

Gmina Bystrzyca Kłodzka jest partnerem serwisu społecznościowego UrbanSpot.pl – Architektonicznej Mapy Świata.
 
Najatrakcyjniejsze obiekty architektoniczne naszej gminy zostały oznaczone specjalną tabliczką umożliwiającą przekazywanie turystom łatwo dostępnej informacji o budynkach i budowlach. Wystarczy posiadać smartfon lub telefon komórkowy z czytnikiem kodów QR oraz połączenie internetowe, następnie zeskanować umieszczony na tabliczce kod lub uruchomić stronę http://www.urbanspot.pl/it i wpisać kod budynku (poniżej przykład tabliczki z numerem budynku oraz kodem QR).
 
 
tabliczka Bystrzyca Kłodzka
 
 

W jaki sposób szybko odnaleźć ciekawe obiekty architektoniczne w pobliżu miejsca Twojego pobytu?

 

To proste. Wpisz w przeglądarkę swojego smartfona adres: http://www.urbanspot.pl/gps i szybko odnajdziesz interesującą architekturę wokół Ciebie. Wypróbuj w każdej chwili i niezależnie od miejsca pobytu.

System Urban Spot powstał, aby dostarczyć pasjonatom architektury i profesjonalistom przyjazne miejsce do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także promocji siebie, swojej działalności i dokonań. Spotkamy tu niczym nieograniczoną bazę obiektów architektonicznych z całego świata, bazę firm z branży oraz profile profesjonalistów. Flagową funkcjonalnością jest interaktywna, architektoniczna mapa świata, klasyfikacja obiektów w najmniejszych detalach oraz zaawansowana wyszukiwarka budynków.

Bystrzyca Kłodzka będąc częścią Architektonicznej mapy świata otrzymuje nowoczesne narzędzie do promocji najciekawszych obiektów architektonicznych w mieście  oraz całym regionie.  Turyści odwiedzający nasze miasto oraz lokalna społeczność ma dostęp do najnowszej technologii przekazywania informacji. Chcemy, aby Bystrzyca Kłodzka była postrzegana jako innowacyjne miasto, przyjazne turystom.

 

 

Jak działa system informacji Architektonicznej mapy świata i jakie ma wymagania?

 

Informacje z tabliczki można odczytać na 2 sposoby:

 1. skanując QR kod telefonem komórkowym lub tabletem wyposażonym w aplikację do skanowania kodów
 2. lub uruchamiając na telefonie komórkowym stronę http://www.urbanspot.pl/it (adres jest podany na tabliczce) i wpisując numer budynku widniejący na tabliczce np. 2568 (opisana funkcja przeznaczona dla telefonów bez możliwości skanowania QR kodów).

Wynikiem działania obu metod jest wyświetlenie mobilnej wersji strony www systemu informacji o budynkach, która podzielona jest na kategorie:

 • informacja architektoniczna,
 • informacja turystyczna,
 • informcja ogólna.

W każdej z podanych kategorii znajdują się odnośniki, które przenoszą użytkownika bezpośrednio  do wartościowych treści dotyczących budynku/obiektu.

Każdy użytkownik, który założy konto w portalu urbanspot.pl będzie miał możliwość uzupełniania informacji o obiekcie, dodawania zdjęć i komentarzy.

 

 

Ważne!

 

Możliwość skanowania QR kodów z tabliczki zapewnia aplikacja, która musi być zainstalowana na telefonie komórkowym. W większości nowoczesnych telefonów aplikacja do skanowania kodów jest zainstalowana w systemie lub można ją zainstalować bezpłatnie z następujących źródeł:

 • Google Play (telefony z systemem Android),
 • App Store (telefony serii iPhone),
 • Windows Phone (telefony z systemem Windows).

 

W wyszukiwarce aplikacji dla każdego z systemów wystarczy wpisać frazę „QR” lub „QR code”. Wyniku otrzymamy do wyboru wiele darmowych aplikacji do skanowania kodów.

 

 

 

Funkcje mobilnej strony Urban Spot

 

strona mobilna Bystrzyca Kłodzka

<- Nazwa obiektu i ocena użytkowników

 

 

<- Numer obiektu oraz i funkcje polecania go poprzez email i facebook. Dodatkowo ikonka przenosząca użytkownika do systemu lokalizowania obiektów http://www.urbanspot.pl/gps

 

 

<- Obszar informacji o obiekcie w postaci odnośników do publikacji na stronach www w podziale na kategorie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<- Stopka informacyjna

 

 

 

 

Mobilna strona lokalizująca obiekty w okolicy

 

Mobilna strona www urbanspot.pl/gps prezentuje obiekty/budynki w okolicy, w której się aktualnie znajdujemy. Z listy obiektów wybieramy interesujący budynek  i zapoznaj się z dostępnymi informacjami. 

 

 
strona mobilna - budynki w okolicy Bystrzyca Kłodzka

 

 

 

<- Przycisk wyboru kategorii wyświetlanych obiektów lub przejście do widoku mapy

 

 

<- Lista obiektów w pobliżu z przybliżoną odległością i kierunkiem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne!

 

1. Aby korzystać z mobilnego serwisu należy udostępnić przeglądarce możliwość odczytywania lokalizacji Twojego telefonu z nadajników GSM.  Jeśli przeglądarka zapyta o możliwość dostępu do informacji o lokalizacji należy jej na to zezwolić (przykład poniżej).

 

strona mobilna - pytanie o lokalizację

 

2. Odczyt lokalizacji w miejscach o małej liczbie nadajników gsm może być nieprecyzyjny i pokazywać większą niż rzeczywista odległość.

 

 

 

 

 

Wersja XML